איך לבחור שמלת כלה?

 
נשים רבות זקוקות להכוונה בנושא בחירת שמלת הכלה שלהן. זהו נושא מורכב ללא צל של ספק, במסגרתו הן מבקשות להביע את עצמן באמצעות בגד המסמל עבורן משהו יקר לאין ערוך: את נישואיהן לבכיר לבן. ניסיון העבר הוכיח כי ישנו הבדל בין נשים בעלות ניסיון בתחום האופנה לנשים שאינן ניחנות בניסיון שכזה. הראשונות בדרך כלל יותר בטוחות בעצמן, יודעות מה הן רוצות בדיוק שיהיה בבגד החתונה שלהן, ויש אף כאלה שבאות מראש עם דגם מתוכנן. לעומתן, נשים רבות לא יודעות כיצד להתחיל את המסע אל השמלה. לשם כך, כתבנו מאמר זה שיסייע בהכוונה המבוקשת.


הפיגמנטים של השמלה

ללא ספק – התחום המרכזי בשמלה הוא הפיגמנט, וזאת משום שבשונה מבגדים אחרים בהם הוא רב גוני, שמלות כלה הוא תחום כמעט חד גוני. למעשה יש שני גוונים שולטים: הלבן והשקוף. מלבדם, כל אלמנט אחר הוא רק תוספת זוטרה שמסייעת להטביע חותם סופי על הבגד. לכן, הבסיס שצריך להנחות אשה בבחירת השמלה הוא המשחק בין הפיגמנט הלבן לשקוף. אך תטעו, ישנן הרבה נשים שמוותרות לעצמן ונצמדות לאסכולות ידועות מראש. עיצוב שמלות הכלה הוינטייג' של העידן המודרני מעודד את הנשים ליצירה ולביטוי אישי במשחק בין הגוונים. למשל: שילוב של מחיצות שקופות בשרוולי השמלה.


תוספות שונות לעיצוב מתקדם

כאן נכון לדון על הכנסת תחרה, אבני יוקרה ואפילו אבני יהלום נוצצות. מדובר בתוספי עיצוב שאינם בהכרח לבנים, ולכן אופן ההצבה שלהם צריך להיות מבוקר ומדיד על מנת שהבגד ייראה לחתונה ולא בגד חינה. בדרך כלל מציבים את האבנים הללו בחלק האחורי של השמלה. בהינתן שיש שם מחשוף אשר לא מותיר להציב אותן במיקום זה, אפשר להציב בחלק הקדמי העליון בסמוך למחוך ולקצוות, ובאזורים נוספים המהווים אזורי קצה: למשל – בקצוות ימין ושמאל של החלק האחורי המתבדר.  


עצות אחרונות לפני סגירת השמלה

מומלץ להביט על הקטלוגים השונים ו/או באתרי האינטרנט של מעצבי שמלות כלה ולבחון היטב את הסגנון אותו הייתן מעדיפות. יש כיום מאות דוגמאות ועיצובים שונים, לכן, כשאתן פונות למעצב/ת שלכם, חשוב שתציגו בפניהם פחות או יותר את הסגנון שאתן רוצות, על מנת שבפגישה עם המעצבת שלכן, תוכלו להגיע לתיאום ציפיות מלא ולהגיע לתוצאה רצויה.

 

08-672-2792